|
VOIP rendszerek
A VOIP alapú rendszer használatakor nincs szükség hagyományos telefon infrastruktúra kialakítására. A telefonközponti funkciókat egy Linux alapú szerveren futó alkalmazás látja el, a mellékek a számítástechnikai rendszerek számára kiépített hálózaton keresztül érhetőek el, nem szükséges önálló kábelrendszert kialakítani. A rendszer használata lehetőséget nyit más számítástechnikai rendszerekhez történő kapcsolódásra, ezen keresztül kialakíthatóak CTI és CRM megoldások. VOIP rendszer használatával az egyedi igényeknek megfelelően testre szabható, skálázható rugalmas telefonrendszerek alakíthatóak ki.
A VOIP rendszer legfontosabb szolgáltatásai:
- hívószámkijelzés,
- hívás átkapcsolás,
- hangposta: a hagyományos hangposta szolgáltatáson túl a hangüzenet továbbításra kerülhet e-mail-ben csatolt állományként,
- konferencia hívások,
- telefonkönyv kitárcsázással,
- IVR,
- automata kezelő,
- Alapvető Call Center funkciók (pl: dinamikus hívássorolás, beszélgetések rögzítése, stb),
- a hívások automatikus irányítása (LCR - Least Cost Call Routing): a betárcsázott számból, amennyiben több útvonal áll rendelkezésre, (vezetékes szolgáltató, több mobil szolgáltató, VoIP szolgáltató) a telekommunikációs alközpont automatikusan kiválasztja a legköltséghatékonyabb telekommunikációs útvonalat,
- hívásadatok tárolása: a rendszer a kimenő és bejövő hívások legfontosabb adatait tárolja, amelyek felhasználhatóak riportok, statisztikák készítésére
Kapcsolódás a távközlési szolgáltatókhoz
A VOIP rendszer az egyedi igényeknek megfelelően rugalmasan kapcsolható a vezetékes telefon szolgáltatók hálózataihoz analóg, ISDN2 és ISDN30 vonalakon keresztül, továbbá VoIP szolgáltatókhoz, illetve megfelelő GSM modulok segítségével a GSM szolgáltatók hálózataihoz.
Belső mellékek
A rendszer belső mellékei lehetnek hagyományos analóg vagy ISDN készülékek, VoIP készülékek, illetve a számítógépen futtatható SÍP kliensek (ebben az esetben a számítógéphez mikrofont és fülhallgatót, vagy hangszórót kell kapcsolni). A mellékek kapcsolódhatnak a lokális hálózaton keresztül, illetve földrajzilag gyakorlatilag bárhonnan, ahol Internet elérésre van lehetőség (távmunka, mobil munkatársak). Ez utóbbi esetben a kommunikáció az Interneten keresztül zajlik. Több telephelyes rendszer esetén a telephelyek közti kommunikáció a számítástechnikai hálózaton keresztül kerül megvalósításra. A fentiek miatt a lokális hálózaton kívülről bejelentkező mellékek és a központ közötti hívások ingyenesek, ugyanúgy, mint a telephelyek közötti hívásoké.
Egyedi megoldások
A rendszer rugalmassága lehetővé teszi, hogy más számítástechnikai rendszerekhez kapcsolódhasson, azokból adatokat vegyen, illetve adjon át. Ennek segítségével a telefonhívások kezelése integrálható a számítógépes rendszerekbe. Pl.: megoldható, hogy egy megfelelő Ügyfél kapcsolatkezelő (CRM) szoftverből közvetlenül lehessen hívásokat indítani és fogadni. Néhány előny: nem szükséges kimenő hívásoknál az ügyfél hívószámát tárcsázni, bejövő hívás esetén az ügyfél már a csörgés közben beazonosításra kerül és a számítógép képernyőjén látható a neve (amennyiben a CRM rendszer adatbázisa tartalmazza a hívószámát és a telefon szolgáltató a hívás beadásakor átküldi a hívó fél számát).
Riportok
A rendszerhez kapcsolható a J.Grendel Mo. Kft. PhoneControl nevű hívásdíj számító és riportgeneráló rendszere, amelynek segítségével pontosan átláthatóak a telefonköltségek, és a hívások adatait elemző riportok készíthetőek. Az adatok lekérdezhetőek WEB felületen, vagy egy lekérdező alkalmazáson keresztül, illetve eljuttathatóak ütemezve, automatikusan a megfelelő személyek részére (pl e-mail-ben, Excel fájlban).
Amennyiben konkrét rendszerre szeretne ajánlatot kérni, kérjük keressen minket az info kukac jgrendel.com címen.
|
|